Dijaspora

Susreti na Plivi 2016 - Dan sa dijasporom

Plivsko jezeroU organizaciji Općine Jajce danas je održan sastanak Organizacionog odbora za održavanje već tradicionalne manifestacije „Susreti na Plivi 2016 – Dan sa dijasporom“. Pokrovitelj manifestacije je Općina Jajce, a na čelu Organizacionog odbora je Velid Hrnjić predsjednik PD „Ćusine“.

Susreti na Plivi, već tradicionalna manifestacija koja okuplja Jajčane i jajačku dijasporu biti će održana 17.7.2016. godine, nedjelja na Malom Plivskom jezeru.

U organizaciju će biti uključena kulturno-umjetnička društva Jajca, nevladine organizacije i udruženja građana, javna preduzeća i ustanove, a pozvana su sva udruženja građana iz dijaspore i svi građani Jajca, i oni koji danas žive u Jajcu, ali i svi oni čije je privremeno boravište izvan Jajca. Biće to prilika za druženje, sportska nadmetanja, igru i pjesmu, ali i razmjenu ideja i mogućnosti. Prošireni sasatanak Organizacionog odbora sa učesnicima u programu biće održan u ponedjeljak, 4.7.2016. godine u Općini Jajce s početkom u 10:00 sati.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Dijaspora Susreti na Plivi 2016 - Dan sa dijasporom