Općina Jajce

Dijaspora

13. Susreti na Plivskim jezerima - Dan sa dijasporom - Program manifestacije

susreti na PliviSusreti na Plivskim jezerima, već tradicionalna manifestacija koja okuplja Jajčane i jajačku dijasporu biti će održana 17.7.2016. godine, nedjelja na Malom Plivskom jezeru.  U organizaciju su uključena kulturno-umjetnička društva Jajca, nevladine organizacije i udruženja građana, javna preduzeća i ustanove, a pozvana su sva udruženja građana iz dijaspore i svi građani Jajca, i oni koji danas žive u Jajcu, ali i svi oni čije je privremeno boravište izvan Jajca da uzmu aktivno učešće u programu, bilo da je riječ o sportskim ili kulturnim sadržajima.

Cilj manifestacije je zbližavanje Jajčana ma gdje oni bili, radili i živjeli, u Jajcu ili u nekoj od zemalja Evrope i svijeta. Priprema se  zanimljiv i zabavan program. Pozivamo vas da zajedno provedimo jedan dan uz zabavu, sport, druženje.....
 
 
13. SUSRETI NA PLIVSKIM JEZERIMA – DAN SA DIJASPOROM
 
SPORTSKI SADRŽAJI:
 
- skokovi na glavu za žene i muškarce
- takmičenje u plivanju za žene i muškarce
- takmičenje mješovitih parova u odbojci na pijesku
- turnir u malom fudbalu
- turnir u šahu
- demonstracija borilačkih vještina – Karate klub „Tigar“ Jajce
- navlačenje konopca
- zabavne igre za djecu i odrasle
 
Sigurnost skakača i plivača nadzrati će članovi Rafting kluba Jajce i Kajak kanu kluba Jajce. 
 
U kulturno zabavnom programu učestvuju: KUD „Jajce“, KUD „Stari grad“, Mandolinski sastav HKD „Napredak“ Jajce, BZK „Preporod“ Jajce, UG „Centar za obrazovanje i druženje Jajce“, Gradski duhački orkestar/limena glazba Jajce,  Omladinski klub „DIJAMANT“, Udruženje/Udruga penzionera/umirovljenika Općine Jajce i „Underground band“, zainteresirani recitatori, pjevači....
 
Tokom dana Načelnik Općine Jajce Edin Hozan na otvorenom će razgovarati sa sugrađanima - Otvoreno na otvorenom.
 
Na platou Malog Plivskog jezera biti će postavljeni štandovi na kojima će se predstaviti nevladine organizacije koje djeluju na području Jajca, mali obrtnici, proizvođači zdrave hrane i domaćih rukotvorina. 
 
I ovogodišnja tradicionalna manifestacija „13. Susreti na Plivskim jezerima – Dan sa dijasporom“ biće prilika za druženje, sportska nadmetanja, igru i pjesmu, ali i razmjenu ideja i mogućnosti. Nositelj aktivnosti je Planinarsko društvo „Ćusine“ Jajce, pokrovitelj manifestacije je Općina Jajce, a na čelu Organizacionog odbora je Velid Hrnjić predsjednik PD „Ćusine“. 
 
Pozivamo vas da zajedno provedimo jedan dan uz zabavu, sport, druženje.....
 
 
13. SUSRETI NA PLIVSKIM JEZERIMA – DAN SA DIJASPOROM
 
RADUJEMO SE VAŠEM DOLASKU!

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Dijaspora 13. Susreti na Plivskim jezerima - Dan sa dijasporom - Program manifestacije