Općina Jajce

Dijaspora

Dijaspora za razvoj – INFOGRAFIKA

dijaspora2Dijaspora Bosne i Hercegovine
 
Oko 2 miliona ljudi porijeklom iz BiH (prva i druga generacija) živi u oko 50 zemalja širom svijeta.
 
Više od 80% osoba porijeklom iz BiH živi u evropskim zemljama: Hrvatskoj, Srbiji, Njemačkoj, Austriji, Sloveniji, Švedskoj, Švicarskoj potom u Sjedinjenim Američkim Državama i Kanadi (oko 16%) te u Australiji (oko 2,5%). 
 
Projekat „Uvrštavanje koncepta migracija i razvoja u relevantne politike, planove i aktivnosti u Bosni i Hercegovini: Dijaspora za razvoj“ predstavlja zajedničku inicijativu
Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice BiH, Ambasade Švicarske, Razvojnog programa Ujedinjenih nacija (UNDP) i Međunarodne organizacije za migracije (IOM) u BiH. Općina Jajce u ovom projektu učestvuje zajedno sa petnaest jedinica lokalne samouprave, a projekat će se implementirati  do 2020. godine. INFOGRAFIKU projekta pogledajte klikom na link http://www.mhrr.gov.ba/PDF/INFOGRAPHIC%20NOVA%20WEB.pdf
 
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Dijaspora Dijaspora za razvoj – INFOGRAFIKA