Općina Jajce

Dijaspora

E matičar - nova elektronska usluga

e maticarOpćina Jajce je sa ciljem olakšavanja građanima da dođu do svojih dokumenata kreirala mogućnost elektronskog podnošenja zahtjeva i dobijanja traženih uvjerenja i izvoda iz matičnih knjiga na kućnu adresu. Na ovaj korak Općina Jajce se odlučila najvećim dijelom zbog svojih građana koji žive i rade izvan granica naše zemlje. Također, na ovaj način olakšano je dobijanje uvjerenja i izvoda iz matičnih knjiga i za Jajčane i sve one rođene u Jajcu koji žive na prostoru BiH.

E-MATIČAR je kreiran u okviru projekta "Dijaspora za razvoj"  Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice BiH i Vlade Švicarske, u partnerstvu sa UNDP BiH i IOM BiH.
 
Klikom na ikonicu Aa na naslovnici otvara vam se uputstvo i elektronski zahtjev. Isto možete preuzeti i na linku http://www.opcina-jajce.ba/maticni-ured.html
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Dijaspora E matičar - nova elektronska usluga