Oglasi

Deminiranju kasetne municije na deminerskom zadatku „Bulići 2“ ID KMT-0038

mine1 1Na području općine Jajce i 2015. godina u znaku je deminiranja. Oružane snage BiH su krajem mjeseca maja završile radove na deminiranju kasetne municije na deminerskom zadatku „Bulići 2“ ID KMT-0038. Uskoro se očekuje početak radova na deminiranju projekta „Vrbica 5“ ID 8293 metodom tehničkog izviđanja na površini od 6.549 m2.

Početak mjeseca juna označio je i početak radova na deminiranju na zadatku Bulići-Rika 1, MAC ID 13729, površine 26.000 m2, i Kruščica-Tornice, MAC ID 6068 na površini od 8.445 m2 metodom tehničkog izviđanja. Radove na deminiranju ova dva zadatka izvodi Udruženje za borbu protiv mina „STOP Mines“ Pale.

Tokom proljetnih radova povećava se opasnost od mina i NUS-a, pa apelujemo na građane da neuklanjaju i neuništavaju oznake minskih opasnosti i pozivamo na maksimalan oprez, naročito kada se kreću na sumnjivim i obilježenim područjima.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Oglasi Deminiranju kasetne municije na deminerskom zadatku „Bulići 2“ ID KMT-0038