Općina Jajce

Gradonačelnik Grada Novske posjetio Jajce

gradnovska1Povezivanje Grada Novska i Jajca kroz partnerstvo pri kandidovanju za programe prekogranične saradnje Hrvatske i Bosne i Hercegovine iz IPA fondova Evropske unije bio je povod posjete gradonačelnika Grada Novske Antuna Vidakovića sa saradnicima općini Jajce. Gosti su razgovarali sa Načelnikom Općine Jajce Nisvetom Hrnjićem i Predsjedavajućim Općinskog vijeća Jajce Jozom Budešom. Grad Novska već ima pozitivne primjere saradnje sa općinama iz Bosne i Hercegovine u okviru projekata prekogranične saradnje.

Tokom susreta razgovaralo se o saradnji u kandidovanju zajedničkih projekata iz oblasti turizma s posebnim akcentom na uređenje Plivskih jezera i Novljanskog jezera. Predstavnici općina usaglasili su se da jezera mogu povezati i udružiti ova dva grada u kandidovanju zajedničkog projekta a za dobrobit obje lokalne zajednice. Gosti iz Novske tokom boravka u Jajcu posjetili su i spomenike u užem gradskom jezgru grada, te obišli reon Plivskih jezera. Zajednički koraci su dogovoreni i saradnja je već izvjesna. Uskoro će predstavnici Općine Jajce posjetiti Grad Novsku i usaglasiti konkretne korake saradnje u realizaciji izrade zajedničkog projekta koji će biti kandidovan kod fondova Evropske unije.

 

gradnovska2

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Arhiva vijesti Gradonačelnik Grada Novske posjetio Jajce