Općina Jajce

Priznanja najboljima

hrana1Na nedavno održanom Sajmu zdrave hrane „Jajce 2010” najboljim proizvođačima i uzgajivačima zdrave hrane uručene su diplome i zahvalnice. U kategoriji proizvođača mlijeka i najboljih grla proglašeni su: Slavica Lukić, Sabahudin Šido, Seima Makić, Akif Mraković, Mirsad Dervišić, Šefik Mukić i Kasim Makić. Za najveću proizvodnju u oblasti pčelarstva nagrada je pripala Muji Humiću, najboljim pčelinjakom je proglašen pčelinjak vlasnika Sedžada Čaje, dok su nagrade za najbolje proizvode u oblasti pčelarstva pripale Emsadu Tatareviću, Dervišu Turanoviću i Sedžadu Čaji.

U konkurenciji proizvođača organske hrane najuspješniji su bili: za kvalitetu proizvoda: Sedžad Čajo, Marko Stipić, Mersija Mačak, Selvedina Mrkonja i Seima Makić. Nagrada za najbolji asortiman proizvoda pripala je Hafizi Čehić, dok je najboljim štandom proglašen onaj vlasnice Rade Nišić. Za najbolje uzgajivače jagodičastog voća proglašeni su Arif Meštrovac, Nikola Petrović i Petar Pavlović. Eminu Humiću pripala je nagrada za najveću proizvodnju u kategoriji jagodičastog voća. I ovogodišnji Sajam zdrave hrane Jajce 2010 pokazao je da vlada veliki interes kako za proizvodnju tako i kupovinu zdrave hrane. Sajam je održan u organizaciji Udruženja građana „Mljekari Jajce“, Udruženja građana „Roj“, Udruženja građana „Bioplod“ Jajce i Nezavisnog udruženja poljoprivrednih proizvođača, a imao je za cilj potaći domaću proizvodnju. Generalni pokrovitelj ovogodišnjeg Sajma zdrave hrane bila je Općina Jajce, a sponzori preduzeća „MEGGLE“ i „HEKO“.

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Arhiva vijesti Priznanja najboljima