Pozorišne/Kazališne igre BiH u Jajcu

o jajcu 20150522 1175671347Jajce će u periodu od 06.06. do 14.06.2015. godine biti u znaku 34. Pozorišnih/Kazališnih igara BiH. Selektor Vojislav Vujanović, na sjednici Vijeća Igara održanoj u Jajcu, objavio je rezultate selekcije. U konkurenciji 16 predstava iz 12 pozorišnih kuća iz BiH nakon selekcije na programu 34. Pozorišnih/Kazališnih igara BiH naći će se sedam predstava:

1. Bosansko narodno pozorište Zenica, SINOVI UMIRU PRVI, Mate Matišića u režiji Bobana Skerlića;
  2. Narodno pozorište Sarajevo, DIVLJE MESO, Gorana Stefanovskog u režiji Dine Mustafića;
  3. U.G. Hrvatski teatar „Soli“ – Teatar Kabare Tuzla, GILGAMEŠ sumersko - babilonski ep u dramaturškoj obradi i režiji Vlade Keroševića;
  4. Narodno pozorište RS Banja Luka, MREŠĆENJE ŠARANA, Aleksandra Popovića u režiji Egona Savina;
  5. Kamerni teatar 55 Sarajevo, TEFERIČ, Derviša Sušića u režiji Aleša Kurta;
  6. Narodno pozorište Tuzla, 39 STEPENICA, Patricka Barlowa, Johna Buchona i Alfreda Hitchcooca u režiji Nine Kleflin;
  7. Sarajevski ratni teatar SARTR Sarajevo, ŽIVOTINJSKA FARMA, Georga Orwela u režiji Dine Mustafića.

Stručni žiri 34. Pozorišnih/Kazališnih igara čine: Darko Cvijetić, Irina Dobnik i Tanja Miletić – Oručević, dok će Okrugle stolove Igara voditi doc. dr. Almir Bašović.

Ključ grada Jajca ove godine bit će uručen prof.dr. Sulejmanu Bosti.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Pozorišne/Kazališne igre BiH u Jajcu