Općina Jajce

Vijesti

22. februar/veljača Dan općine Jajce

Jvodopad122. februar/veljača obilježava se kao Dan općine Jajce. Datum je ovo prvog pisanog pominjanja grada Jajca 1396. godine u Povelji iz dubrovačkog arhiva. Tim povodom Načelnik Općine Jajce Edin Hozan uputio je čestitku građanima Jajca. U čestitci se kaže:

 

„Poštovani sugrađani,
 
Čestitam Vam  Dan općine Jajce uz želju da zajedno gradimo sretnu budućnost za sve nas i učinimo Jajce gradom ugodna življenja i zadovoljnih ljudi. Budimo ponosni čuvari naše baštine. Sretan Vam 22. februar/veljača Dan općine Jajce“.
 
Načelnik Općine Jajce Edin Hozan
 
 
 
Podsjećamo sve privredne subjekta, javna preduzeća, ustanove i institucije koje rade i djeluju na području općine Jajce da se Odlukom Općinskog vijeća Jajce broj:01-01-6-3058/14 od 29.04.2014. godine (Sl. novine Općine Jajce, br:3/14)  22.februar/veljača obilježava  kao Dan općine Jajce. Članom 2. iste Odluke Dan općine Jajce je neradni dan.
 
Također podsjećamo da u skladu sa Odlukom o dekorisanju javnih površina na području općine Jajce (Sl.novine Općine Jajce, br:2/15) državne institucije (organi uprave, upravne organizacije, javne ustanove i javna preduzeća) koje na području općine Jajce imaju sjedište ili imaju svoje organizacione jedinice da su, u dane obilježavanja državnih praznika, dužni istaknuti državne zastave.
 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti 22. februar/veljača Dan općine Jajce