Općina Jajce

Vijesti

Radionica o stereotipima i predrasudama

koalicijaosce5Koalicija za borbu protiv mržnje „Zajedno“ Jajce, uz podršku Misije OSCE-a u Bosni i Hercegovini, bila je domaćin radionice na temu „Društvena pravda: stereotipi i predrasude“.

Pitanje razbijanja predrasuda, stereotipa, bilo kojeg oblika mržnje i netrpeljivosti je izuzetno bitno za svaku zajednicu. Kako bismo bili u poziciji djelovati protiv tih i takvih negativnih pojava jako je bitno znati ih prepoznati i znati kako se odnositi prema njima. Upravo cilj radionice je bio da se učesnici upoznaju sa mehanizmima nastajanja stereotipa i predrasuda, te mogućim odgovorima lokalne zajednice na ovakve pojave. U radu radionice učestvovali su članovi Koalicije za borbu protiv mržnje “Zajedno” iz Jajca, predstavnici Općine Jajce, javnih institucija i vjerskih zajednica. 

koalicijaosce3 koalicijaosce4

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Radionica o stereotipima i predrasudama