Općina Jajce

Vijesti

36. Pozorišne/Kazališne igre BiH

pozirisne3Najznačajniji pozorišni kulturni događaj u Bosni i Hercegovini Pozorišne/Kazališne igre BiH, 36-te po redu, počinju 1. jula, a  Ključ grada Jajca ove godine, u devet festivalskih dana, biće u rukama doajena glumišta Dragana Jovičića, bivšeg direktora Kamernog teatra 55. Selektor ovogodišnjih Pozorišnih/Kazališnih igara u Jajcu je dramski pisac, dramaturg, teatrolog, profesor Almir Bašović.

Ovogodišnje 36. Pozorišne/Kazališne igre  počinju u subotu, 1.7.2017. godine i trajaće devet dana, a svečana ceremonija otvaranja Igara po prvi put biće upriličena u Muzeju AVNOJ-a. 
 
Predstava EastWest Centar Sarajevo i BNP Zenica, ZA ŠTA BISTE DALI SVOJ ŽIVOT?, Harisa Pašovića u režiji Harisa Pašovića otvara ovogodišnje Igre. Obzirom da je predstava kamernog tipa i igraće se izvan pozorišne dvorane, u ambijentu Muzeja II zasjedanja AVNOJ-a,  maksimalan broj gledalaca koji će  moći gledati ovu predstavu je 200 osoba.
 
Organizator Festivala je Dom kulture Jajce, a generalni pokrovitelj Općina Jajce, a ovogodišnje 36. Pozorišne/Kazališne igre BiH pratiće i niz drugih kulturnih sadržaja. 
 
 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti 36. Pozorišne/Kazališne igre BiH