Općina Jajce

Vijesti

Saopćenje za javnost povodom rješavanja problema u oblasti srednjeg obrazovanja u Jajcu

web grbNakon što je Ministrica obrazovnja, nauke, kulture i sporta SBK/KSB Katica Čerkez dala i zvanično saopštenje da u Jajcu neće biti otvorena nova srednja škola koja bi radila po bosanskom nastavnom planu i programu, nego će u postojeće dvije biti uvedeni istorija i geografija BiH, a učenici će dobiti i mogućnost da izaberu obilježja na svjedočanstvima, Načelnik Općine Jajce Edin Hozan izražava zadovoljstvo postignutim rješenjem ovog problema i daje sljedeće saopštenje:

„Ovakvo rješenje zagovaramo već godinama. To je moj stav i kao Općinskog načelnika, i kao građanina ali i kao roditelja. Ponavljam, Bošnjaci iz Jajca nikada nisu tražili osnivanje nove škole, već ostvarivanje prava u postojećim. Zato sam danas posebno sretan zbog ovakvog rješenja. Ovo je pravi put da se zadovolje prava sve djece u postojećim školama, ispravi diskriminacija i spriječi segregacija. Sretan sam što će se ostvariti prava djece Bošnjaka, koja tražimo godinama, da nastava iz navedenih predmeta bude prilagođena njihovim potrebama i zemlji u kojoj žive. Podsjećam da u narednom periodu trebamo tražiti cjelovito rješenje i za sve ostale koji pohađaju naše srednje škole. 
 
Ovim putem želim se zahvaliti, prije svega, našim učenicima na odlučnosti, profesorima, posebno grupi iz inicijative Bolja škola, roditeljima ali i svim građanima koji su podržavali i djecu i sve one koji su smatrali da je ovo najbolje rješenje za Jajce. Posebno se zahvaljujem ambasadorima i članovima Međunarodne zajednice u BiH koji su podržali naše inicijative i ovo rješenje danas je, kako je i sama Ministrica Čerkez kazala, i njihova najveća zasluga. Zahvaljujem svima koji su na bilo koji način pomogli  u rješavanju problema u oblasti srednjeg obrazovanja u Jajcu.“ 
 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Saopćenje za javnost povodom rješavanja problema u oblasti srednjeg obrazovanja u Jajcu