Iz Jajca jutros ispraćeni učesnici Marša mira Srebrenica 2017

marsmira20171Jutros su iz Jajca ispraćeni učesnici Marša mira Srebrenica 2017. Njih pedeset pridružiće se koloni od više hiljada učesnika iz cijelog svijeta. Načelnik Općine Jajce Edin Hozan ispratio je Jajčane koji će sutra ujutro iz Nezuka krenuti na trodnevni put dug 110 kilometara do Potočara.

I ove godine najmlađi učesnik iz Jajca je sada osmogodišnja Amina Keljalić, a najstariji i ove godine u koloni Marša mira je 73-godišnji Sead Dizdar.

Načelnik Općine Jajce Edin Hozan poželio je sretan put i izrazio svoje poštovanje svim učesnicima Marša mira. U koloni Jajčana nalazi se i ministar u Vladi SBK Amer Mrako kojem je ovo već šesti put da učestvuje u Maršu mira za Srebrenicu.

Učesnici Marša mira iz Jajca učenjem fatihe odali su poštovanje i svom prijatelju, učesniku Marša mira, rahmetli  Kemi Meštrovcu.

marsmira20176 marsmira20175

marsmira20174 marsmira20177

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Iz Jajca jutros ispraćeni učesnici Marša mira Srebrenica 2017