Općina Jajce

Vijesti

Zajedničko društvo "Lovci Jajca" i jedinstveno "Lovište Jajce" rezultat zajedničkog Sporazuma

lovcizajedno1Predsjednici Udruge lovaca „Kuna“ i Lovačkog društva „Srndać“ Marko Bilandžija i Sadik Glamočić potpisali su, u prisustvu Općinskog načelnika Edina Hozana, Sporazum o registraciji Lovačkog društva „Lovci Jajca“ s ciljem ravnopravnog učešća u gospodarenju jedinstvenim lovištem „Lovište Jajca“. Također, potpisan je i sporazum o gospodarenju jednim lovištem „Lovište Jajce“ na području općine Jajce.

Ovim Sporazumima Lovačko društvo“Srndać“ i Udruga lovaca „Kuna“ zadržavaju svoj pravni legimititet i ostaju članice Saveza prema dosadašnjim principima, a posredstvom Lovačkog društva „Lovci Jajca“ ravnopravno će gospodariti jednim jedinstvenim lovišem „Lovište Jajce“ koje će se formirati u lovačke revire. Prema potpisanom Sporazumu u „Lovištu Jajce“ formira se osam lovačkih revira: Vinac, Krezluk, Dnoluka, Bešpelj, Vlasinje, Gradska, Cipić i revir Ugarske stijene.  Sada slijedi izrada zajedničke Lovno-gospodarske osnove za „Lovište Jajce“, obilježavanje granica lovišta, prebrojavanje divljači, vođenje katastra lovišta i vođenje zajedničkih evidencija za jedno, zajedničko lovište „Lovište Jajce“.
 
lovcizajedno2Načelnik Općine Edin Hozan čestitao je jajačkim udruženjima „Kuna“ i „Srndać“ na ovom značajnom koraku uvezivanja i objedinjavanja društava koji će omogućiti zajedničko gospodarenje jajačkim lovištem. 
 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Zajedničko društvo "Lovci Jajca" i jedinstveno "Lovište Jajce" rezultat zajedničkog Sporazuma