Općina Jajce

Vijesti

4. Međunarodni skokovi sa Vodopada Plive - subota 5.8.2017. godine

skokovi20171U Jajcu je sve spremno za održavanje Četvrtih međunarodnih skokova sa vodopada u Jajcu. Ova velika sportsko-turistička manifestacija održat će se 5. avgusta/kolovoza u organizaciji Javne ustanove „Agencije za kulturno-povijesnu i prirodnu baštinu i razvoj turističkih potencijala grada Jajca“ i uz generalno pokroviteljstvo Općine Jajce.

Manifestacija iz godine u godinu prerasta u značajan sportsko-turistički događaj u regionu, koja  na jedinstvenoj lokaciji okupi najbolje skakače. Svoje učešće najavili su najuspješniji skakači iz Slovenije, Srbije, Crne Gore te Bosne i Hercegovine.
 
 Početak skokova s jednog od najljepših vodopada u Evropi planiran je u 16:00 sati, kada će više od 20 skakača tradicionalnim skokom „Lasta“ obilježiti vrhunac vrlo uspješne turističke sezone u gradu Jajcu.
 
Organizacioni odbor „4. Međunarodnih takmičarskih/natjecateljskih skokova s vodopada u Jajcu„  donio je Odluku o propozicijama ovogodišnjih skokova:
 
– skokovi će se izvoditi isključivo na glavu,
 
– pravo učešća imaju punoljetne osobe,
 
– svi učesnici će prije skokova obaviti ljeksarski pregled, u sklopu kojeg će biti testirani na alko i doping test,
 
– učesnici koji prođu ljekarski pregled, potpisat će Izjavu za skakanje s vodopada na vlastitu odgovornost, 
 
– skakači će učestvovati u dvije serije skokova,
 
– Organizacioni odbor zadržava pravo odabira učesnika na skokovima,
 
– najbolje ocijenjena tri skoka bit će nagrađeni.
 
Medijski pokrovitelj manifestacije su: FACE TV, BHRT, Radio Jajce i Jajce Online.
 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti 4. Međunarodni skokovi sa Vodopada Plive - subota 5.8.2017. godine