Općina Jajce

Vijesti

Igralište u naselju Bare u novom ruhu, uskoro i nova dječija igrališta

igralistebare1Općina Jajce privela je kraju projekat uređenja sportskog igrališta u naselju Bare.  Radovi na asfaltiranju, nabavci i postavljanju koševa i golova i označavanju terena su završeni, a igralište je u novom je ruhu. Vrijednost ugovorenih radova iznosila je 56.921,32 KM a izvođač radova, prema Ugovoru o sanaciji igrališta u stambenom naselju Bare, bila je firma BH4 d.o.o. Jajce.

Uz ovo sportsko igralište biće postavljen i mobilijar za dječije igralište. Pripremni radovi su u toku, a uskoro će i najmlađi Jajčani koji žive u ovom dijelu grada imati moderno dječije igralište sa prilagođenom podlogom, toboganom, ljuljačkama i drugom pratećom opremom. Uporedo sa ovim dječija igrališta biće postavljena i na lokalitetima Mlinčića i Ćusina. Nabavku i ugradnju opreme (mobilijara) za dječija igrališta na ova tri lokaliteta  vrši firma Mavis d.o.o. Mrkonjić Grad. Vrijednost ovog ugovora iznosi 13.279,50 KM.

igralistebare2 igralistebare5

igralistebare3 igralistebare4

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Igralište u naselju Bare u novom ruhu, uskoro i nova dječija igrališta