Općina Jajce

Vijesti

Vodopad Plive obojen u ružičastu boju

avodopad1U povodu međunarodnog mjeseca prevencije karcinoma dojke, Vodopad Plive u Jajcu, bit će obojen u ružičastu boju tokom cijelog oktobra.

Na ovaj način, Općina Jajce daje podršku svim oboljelima, ali i upozorava na važnost preventivnog djelovanja te ružičastom bojom vodopada podržava sve aktivnosti UG NADA Jajce. 
 
Naime, završen je projekat ugradnje rasvjetnih tijela na vodopadu Plive. Riječ je savremenoj LED rasvjeti s kompletnim spektrom boja i automatskim upravljanjem. Vrijednost Ugovora o nabavci i ugradnji rasvjetnih tijela na vodopadu Plive u Jajcu iznosi 16 965 KM, a radove je izvodila domaća firma "Radić company d.o.o Jajce". Stavljanje u funkciju nove rasvjete upravo se dogodilo u mjesecu oktobru, pa se Općina Jajce tako priključila  i akciji solidarnosti u borbi i podizanju svijesti o ovoj opakoj bolesti. Fotografiju, sinoć uslikanu, ustupio nam je autor Sandro Nuhanović.
 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Vodopad Plive obojen u ružičastu boju