Općina Jajce

Vijesti

Održana Komemorativna sjednica povodom smrti Branka Čavara

abrankocPovodom iznenadne smrti Branka Čavara, bivšeg načelnika Općine Jajce u Velikoj sali Općine jutros je održana Komemorativna sjednica.
 
Komemoraciji su prisustvovali članovi obitelji, brojni prijatelji i poznanici Branka Čavara, čiji je iznenadni odlazak ostavio duboku prazninu u našem gradu. 
 
Prisutnima su se obratili Načelnik Općine Jajce Edin Hozan, predsjedavajući Općinskog vijeća Jajce Ivo Šimunović, predsjednik Uprave Auto kluba Jajce Nikola Pedljo, te Načelnik PU Jajce Bare Pršlja. Telegram sućuti, ispred AMS BiH pročitao je Marko Lučić.
 
U svojim obraćanjima svi Brankovi prijatelji, poznanici i suradnici istakli su njegovu ljubav prema rodnoj grudi, njegovu spremnost za pomoć i saradnju, te osmijeh i dobrotu koji su do posljednjeg dana krasili Branka Čavara.
 
„Branko Čavar, moj kolega, bio je istaknuti član ove zajednice. Osim što je obnašao najvažniju funkciju prvog čovjeka grada i ostao upamćen kao dobar načelnik, bio je prepoznatljiv po mnogo čemu, posebno kao djelatniku AMD, gdje je proveo najveći dio svoga životnog vijeka. Posebno je volio raditi sa djecom i djeca su njega voljela. Zapravo, svi koji smo ga poznavali smo ga i voljeli i poštovali. Voljeli smo ga zbog njegovog širokog osmijeha koji mu nije silazio s lica, zbog njegove srdačnosti, otvorenosti i susretljivosti. I on je volio nas, odnosno volio je ovaj grad, volio je svoje Jajce. Njegovim ranim odlaskom ostaće velika praznina, ali isto tako ostaće i sjećanje na jednog divnog čovjeka na kojeg svi možemo biti ponosni“, istakao je između ostalog Načelnik Općine Jajce Edin Hozan.
 
Ivo Šimunović, predsjedavajući OV Jajce opraštajući se od Branka Čavara, između ostalog je naglasio: „Branko je bio jedan od onih ljudi koji svojim radom i životom donosi duh metropole u „malo misto“. Duhovit, dopadljiv i inteligentan, sa svojim simpatičnim ekstravagantnostima znao je držati pažnju svih sugovornika. Zato nije pretjerano reći da je Branko u potpunosti pripadao ovom gradu, da mu je cijelog sebe poklonio i da Jajce mora naći način da mu se oduži. Zato, poštovana obitelji Čavar i pored velike tuge, budite ponosni na djela vašeg dragog Branka“.
 
O kolegi i prijatelju, o čovjeku i saradniku, u ime Auto kluba Jajce i svih auto škola s područja Jajca od Branka se oprostio Nikola Pedljo predsjednik Uprave Auto kluba Jajce, koji je između ostalog istakao: „ Konačnu odluku o osobnoj istinskoj sreći i njezinom dijeljenju s bližnjima uvijek donosimo sami. Ni ljudi, ni sudbina, niti bilo tko ne može nas na to primorati. Postoje tek primjeri velikih ljudi koji nam poput pokojnog Branka ukazuju na put. Put iskrenosti, put bez oklijevanja koji se živi malo po malo, korak po korak. Zastanimo i prisjetimo se kako je lako prepustiti se ljutnji, kako je lako osuđivati, a kako je teško biti čovjekom kakav je bio pokojni Branko i zato budimo ponosni što smo ga poznavali“.
 
„Po dobroti i poštenju vječno ćemo te pamtiti, a s ljubavlju i poštovanjem uvijek spominjati. Ovaj zemaljski život proveo si časno i pošteno i tvoja prerana smrt za tvoga najljepšeg života je samo Božiji dar, jer čovjek je živ dok živi u sjećanjima svoje obitelji i osjećajima onih koji ostaju zauvijek s njim. Neka ti je pokoj vječni i laka ova rodna gruda koju si toliko volio, dragi prijatelju Branko“, između ostalog ovim riječima se od pokojnog Branka Čavara na Komemorativnoj sjednici oprostio njegov prijatelj Bare Pršlja Načelnik PU Jajce. 
 
Ispred obitelji Čavar, biranim riječima zahvalnost prema Općini Jajce i svima koji su prisustvovali komemoraciji i uputili sućut izrazio je najstariji sin pokojnog Branka, Hrvoje Čavar.
 
Branko Čavar je rođen 1953. godine. Bio je društveno veoma aktivan.  Uspješno je obnašao  razne funkcije u više udruga i društava. U teškim tranzicijskim godinam, u periodu od 2000 – 2004. godine, bio je načelnik Općine Jajce. Pokojni Branko bio je dugogodišnji predsjednik i član Savjeta za saobraćaj Općine Jajce i bio je jedan od osnivača i član Upravnog odbora Društva za zaštitu kulturno-povijesnih i prirodnih vrijednosti Jajca. Branko Čavar bio je i jedan od osnivača i dugogodišnji tajnik Auto kluba "Jajce". Bio je uvijek vedar i nasmijan, sa dubokim naklonom pozdravljao je sve svoje sugrađane i bio spreman da pomogne svima. Sa svojim rokovnikom pod rukom i toplom riječi za sviju koračao je ulicama svoga Jajca. 
 
Jajčani će Branka Čavara pamtiti kao čovjeka vedrog duha, uvijek nasmijanog i spremnog za uputiti toplu ljudsku riječ. Pamtiće ga po njegovim dobrim djelima za grad Jajce i sve njegove građane.
 
Posljednji ispraćaj pokojnog Branka Čavara  obavljen je danas u 14:00 sati na groblju Donje Mile.                                                                         
 
Počivao u miru, a porodici iskrena sućut.
 
brankoc4 brankoc5
 
brankoc2 brankoc3
 
brankoc6 brankoc7
 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Održana Komemorativna sjednica povodom smrti Branka Čavara