Općina Jajce

Vijesti

Proslavimo zajedno 622. rođendan našeg grada

danopcine2018Odlukom Općinskog vijeća Jajce 22. februar/veljača je Dan općine Jajce. Datum je ovo prvog pisanog pominjanja grada Jajca 1396. godine u Povelji iz dubrovačkog arhiva. Dragi sugrađani, tim povodom čast nam je i zadovoljstvo pozvati Vas na svečanosti koje će biti upriličene u povodu obilježavanja ovog, za Jajce, značajnog datuma. 
 
Proslavimo zajedno 622. rođendan našeg grada! 
 
Na Svečanoj sjednici Općinskog vijeća biće potpisana Povelja o prijateljstvu i saradnji  sa gradom Kutná Hora u Češkoj Republici, a zaslužnim pojedincima i kolektivima biće uručena prigodna priznanja. 
 
Podsjećamo sve privredne subjekta, javna preduzeća, ustanove i institucije koje rade i djeluju na području općine Jajce da se Odlukom Općinskog vijeća Jajce broj:01-01-6-3058/14 od 29.04.2014. godine (Sl. novine Općine Jajce, br:3/14)  22.februar/veljača obilježava  kao Dan općine Jajce. Članom 2. iste Odluke Dan općine Jajce je neradni dan.
 
Također podsjećamo da u skladu sa Odlukom o dekorisanju javnih površina na području općine Jajce (Sl.novine Općine Jajce, br:2/15) državne institucije (organi uprave, upravne organizacije, javne ustanove i javna preduzeća) koje na području općine Jajce imaju sjedište ili imaju svoje organizacione jedinice da su, u dane obilježavanja državnih praznika, dužni istaknuti državne zastave.
 
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Proslavimo zajedno 622. rođendan našeg grada