Grade sretan ti 622. rođendan

JAJCE22. februar/veljača obilježava se kao Dan općine Jajce. Datum je ovo prvog pisanog pominjanja grada Jajca 1396. godine u Povelji iz dubrovačkog arhiva. Tim povodom Načelnik Općine Jajce Edin Hozan uputio je čestitku građanima Jajca. U čestitci se kaže:
 „Poštovani sugrađani,

Čestitam Vam  Dan općine Jajce uz želju da zajedno gradimo sretnu budućnost za sve nas i učinimo Jajce gradom ugodna življenja i zadovoljnih ljudi. Budimo ponosni čuvari naše baštine. Sretan Vam 22. februar/veljača Dan općine Jajce“.

Načelnik Općine Jajce Edin Hozan

U povodu 22. februara/veljače Dana općine Jajce sutra, 22.2.2018. godine biće upriličena Svečana sjednica Općinskog vijeća Jajce na kojoj će zaslužnim pojedincima i kolektivima biti  uručena prigodna priznanja.

Na Svečanoj sjednici Općinskog vijeća biće potpisana i Povelja o prijateljstvu sa Općinom Kutna Hora iz Češke.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Grade sretan ti 622. rođendan