Općina Jajce

Vijesti

Svečanom sjednicom obilježen Dan civilne zaštite

cz20181U povodu 1. marta/ožujka Dana civilne zaštite Federacije Bosne i Hercegovine i Svjetskog dana civilne zaštite Općinski štab/stožer civilne zaštite Općine Jajce upriličio je Svečanu sjednicu na kojoj su dodjeljena priznanja civilne zaštite za posebne zasluge u oblasti zaštite i spašavanja ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća u Općini Jajce.

U ime Općinskog štaba/stožera civilne zaštite Općine Jajce čestitku u povodu ovog značajnog datuma uputio je Komandat/Zapovjednik Štaba/Stožera Ivo Šimunović.
 
Odlukom Općinskog štaba/stožera civilne zaštite za posebne zasluge u potrazi i pronalaženju unesrećenih osoba u rijeci Vrbas koncem maja i početkom juna 2017. godine Pismena pohvala civilne zaštite dodjeljena je:
 
- FUP – Ronilački tim specijalne policije - Sarajevo
- SIPA – Jedinica za specijalnu podršku – Istočno Sarajevo
- MUP RS – Specijalna antiteroristička jedinica – Banja Luka
- MUP SBK/KSB – Jedinica za specijalističku podršku – Travnik
- MUP ZDK – Specijala policijska jedinica – Zenica
- KES „Rafting klub“ – Jajce
- FUCZ – Ronilački tim – Sarajevo
- Ronilački klub „Bosna“ – Sarajevo
- Interventna spasilačka služba - Mostar
 
Čestitku dobitnicima priznanja civilne zaštite uputio je, u ime Općinske službe civilne zaštite,  pomoćnik Općinskog načelnika Esad Duranović zahvalivši se svim građanima Jajca koji su na bilo koji način u protekloj godini doprinjeli spašavanju ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća.  
 
U ime dobitnika priznanja zahvalnost Općinskom štabu/stožeru Civilne zaštite Općine Jajce koji je prepoznao solidarnost, dobru volju, profesionalni odnos, te uloženi trud svih policijskih agencija i organizacijskih jedinica uputio je Načelnik Policijske uprave Jajce Bare Pršlja, podsjećajući na nesretni događaj i saobraćajnu nesreću koja se dogodila 21.5.2017. godine na magistralnom putu M-16 kada su trojica nesretnih mladića vozilom „renault clio“ sletjeli u rijeku Vrbas. Potraga za mladićima trajala je devet dana. 
 
cz20189 cz20188
cz20187 cz20186
cz20185 cz20184
cz20183 cz20182 
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Svečanom sjednicom obilježen Dan civilne zaštite