Općina Jajce

Vijesti

Zajedničkom akcijom obilježimo Dan planete Zemlje

Dan Zemlje copyU povodu 22. aprila Dana planete Zemlje Općina Jajce u saradnji sa nevladinim organizacijama, sportskim kolektivima, javnim ustanovama i građanima organizuje veliku akciju uređenja obala rijeke Plive i gradskih parkova. Tim povodom jučer je upriličen zajednički sastanak sa učesnicima ovih aktivnosti. 

Cilj ove akcije je zapravo da se probudi svijest svih nas da ne zagađujemo svoju okolinu i da je čuvamo.

  

Velika akcija čišćenja počinje u nedjelju, 22. aprila, u 9:00 sati na platou kod ribarskih kućica. Pozivaju se građani da se pridruže akciji i očiste svoju okolinu u svom naselju i svojoj mjesnoj zajednici. Svaku Vašu aktivnost prije i poslije zabilježite fotografijom i proslijedite nam. Prostor oko Plivskih jezera zajedničkim aktivnostima čistiće članovi PD „Ćusine, SRU „Zlatovčica“, Rafting kluba, Rukometnog kluba, Košarkaškog kluba „Vodopad“ i Moto kluba „Padrino“. Akciji uređenja gradskog parka pridružit će se kulturno-umjetnička društva i Ženski odbojkaški klub „Nansen-Jajce“. Najmlađe selekcije NK Metalleghe-BSI Jajce očistit će prostor oko stadiona, a djeca dječijeg vrtića „Bare“ u ponedjeljak će urediti svoj okoliš i tako dati svoj doprinos ovoj akciji. 22. april Dan planete Zemlje jajačke škole obilježit će akcijom uređenja školskih dvorišta.


Podršku akciji čišćenja pružiće i zaposleni JKP „Čistoće i zelenilo“, a svi učesnici za materijalno tehnička sredstva mogu se obratiti  ovom preduzeću ili koordinatoru ove akcije Velidu Hrnjiću, predsjedniku PD „Ćusine“.


U 13:30 sati na Plivskom jezeru kod ribarskih kućica za sve učesnike biti će upriličen zajednički ručak. Svi ste pozvani. 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Zajedničkom akcijom obilježimo Dan planete Zemlje