XII Festival duhovne poezije i muzike "Plivske omahe 2018"

mlinovi 1 696x463Drevni je običaj u zemlji Bosni i Hercegovini bio, a možda se i danas ponegdje može naći, da se na poseban, kultni način dočeka Jurjevdan ili Đurđevdan, koji je nastupao šestog maja/svibnja, u vrijeme kada Sunce zagrije jače, vode smlaćaju, ive i vrbe podahnu.

Dolazi novo ljeto, dani puni zdravlja i životne vedrine. Dolazi DVANAESTI Festival duhovne poezije i muzike“Plivske omahe 2018.“.

Jajce će u periodu od 3. do 9. maja/svibnja 2018. godine biti domaćin  XII Festivala duhovne poezije i muzike „Plivske omahe 2018.“ Ovogodišnji Festival svojim posjetiocima pružiti će priliku da uživaju u raznovrsnim sadržajima među kojima su izložbe, promocije, predavanja, književne večeri, koncerti i predstave.

Program XII Festivala duhovne poezije i muzike

ČETVRTAK, 3.maj/svibanj

• Plato Doma kulture, 17:00 sati
  Kulturno zabavni program
  Sudjeluju: Folklorne skupine BZK Preporod, KUD Stari grad, KUD Jajce, folklorna skupina Prijatelji Jajce i KUD Jezero.

• Hol Doma kulture, 18:30 sati
  Izložba portreta jajačkih franjevaca akademskog grafičara Borisa Ladana

• Dvorana Doma kulture 19:00 sati

SVEČANO OTVARANJE XII. FESTIVALA PLIVSKE OMAHE VEČER DUHOVNE MUZIKE/GLAZBE
  Sudjeluju: Hor imama MIZ Jajce, Župni zbor Jajce, Hor SPD Nikolajević Mrkonjić Grad i Bend evanđeoske crkve

PETAK, 4.maj/svibanj
Salon Doma kulture, 17:00 sati
  Radionica: Vjeronauk u službi odgoja za dijalog i pomirenje
  redavači: s.Iva Klarić i Sabahudin Makić

Salon Doma kulture, 18:00 sati
  Predavač: dr.Slavoljub Lukić: Rano Hrišćanstvo i pravoslavni manastiri banjalučke eparhije

• Dvorana Doma kulture, 19:00 sati
  Predstava Mećava Dramskog ansambla KSC Prozor-Rama

SUBOTA, 5.maj/svibanj

• Salon Doma kulture u 17:00 sati
  Osnovna škola Vuk Karadžić Jezero, autobiografija Branislav Nušić

• Salon Doma kulture u 18:00 sati
  Predavač jerej Nebojša Malešević, Poštovanje svetitelja u pravoslavnoj crkvi

• Salon Doma kulture u 19:00 sati
  Učenici Srednje škole Nikola Šop predstava Julije Cezar

NEDJELJA, 6.maj/svibanj
Salon Doma kulture, 18:00 sati
  Predavanje: Lik i djelo kralja Stjepana Tomaševića kroz povijest bosanske države
  Udruga Kralj Stjepan Tomašević Jajce

Dvorana Doma kulture, 19:00 sati
  Književna večer: A. Vuletić, Križaljka za rješavanje sudbine, Srednja strukovna škola Jajce

Salon Doma kulture Jajce, 20:00 sati
  Promocija knjige Kliktaji s Plive, Grupa autora pjesnika iz Jajca
  Promotori: Anto Zirdum i Mevzudin Duranović

UTORAK, 8.maj/svibanj

Salon Doma kulture , 17:00 sati
  Osnovna škola 13.rujan Jajce, predstava Jedna sretna obitelj

• Salon Doma kulture, 18:00 sati
  Osnovna škola Berta Kučera Jajce – književna večer Rešad Kadić i njegov svijet izgubljenog sklada

• Dvorana Doma kulture, 19:00 sati
  EIPM Travnik predstava Elči Ibrahim paša

SRIJEDA, 9.maj/svibanj

Dvorana Doma kulture, 19:00 sati

Večer poezije i muzike/glazbe
  Sudjeluju: JU Dječji vrtić "Bare" Jajce, Igraonica "Emina" Jajce, Mektebski hor "Cvijeće" Šipova, osnovne i srednje škole iz Jajca, BZK "Preporod" Jajce, HKD "Napredak" Jajce, Zbor Frame Jajce,
  Violinski sastav "Novi most", Zbor Udruženja/Udruge penzionera/umirovljenika općine Jajce, Ivana Žiža Jezero.

Danas je, u povodu otvaranja XII Festivala "Plivske omahe" za sva vozila obustavljen saobraćaj dijelom ulice Hrvoja Vukčića Hrvatinića, od Travničke do Banjalučke kapije, u vremenu od 16:00 do 19:00 sati. U istom intervalu zatvoren je i parking broj 3. ispred Doma kulture.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti XII Festival duhovne poezije i muzike "Plivske omahe 2018"