Jajački osnovci učesnici Međunarodnog kongresa "Djeca stubovi svijeta"

stubovisvijetaOpćina Jajce ugostila je i ove godine učesnike Međunarodnog kongresa „Djeca stubovi svijeta“ koji je održan u Sarajevu. Organizator Kongresa je Udruženje „Djeca stubovi svijeta“ u partnerstvu sa Evropskom Unijom i pokroviteljstvom Ministarstva civilnih poslova u Vijeću ministara Bosne i Hercegovine.

U radu Kongresa učestvovalo je više od 100 mališana iz BiH, Hrvatske, Srbije, Bahreina i djeca iz migrantskog kampa u Salakovcu među kojima mladi iz Avganistana i Irana. Kongresu su po prvi put prisustvovali i osnovci jajačkih osnovnih škola.

Ambasador Evropske unije u Bosni i Hercegovini Lars Gunnar Wigemark potpisao je Povelju Udruženja „Djeca su stubovi svijeta“ i naglasio značaj visokih moralnih vrijednosti i jakog obrazovanja i odaslao poruke ohrabrenja mladoj generaciji da budu generator progresivnih ideja koje donose dobrobit svakom društvu.

Udruženje "Djeca stubovi svijeta" ima za cilj da pošalje u svijet pozitivnu poruku djece iz Bosne i Hercegovine koja shvataju da je evropska budućnost BiH i regiona njihova budućnost. Predsjednica Udruženja Fatima Hukić tokom posjete Jajcu naglasila najveći problem čovječanstva leži u „gubljenju čovjeka u ljudskom biću“  i podsjetila da je
ovogodišnji, četvrti Međunarodni kongres održan pod motom: „Naš korak u Evropsku uniju bit će siguran, dostojanstven, prosperitetan ako budemo moralni, obrazovani i ako alkoholu, drogi, kladionici i korupciji kažemo NE!“

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Jajački osnovci učesnici Međunarodnog kongresa "Djeca stubovi svijeta"