Jajački najbolji osnovci - učenici generacije u predhodne dvije školske godine

najosnovci20182Čestitke na postignutom uspjehu Načelnik Općine Jajce Edin Hozan uputio učenicima generacije jajačkih osnovnih škola koji su taj epitet ponijeli u školskim 2016/2017 i 2017/2018 godini.

Osnovne škole „Berta Kučera“, „13. rujan“, „Braća Jezerčić“  i „Jajce“ Kruščica iznjedrile su 21 učenika koji su od početka školovanja u svojim knjižicama bilježili samo petice.

Uz novčani poklon od 100 KM Načelnik Općine Jajce Edin Hozan čestitao je najboljim osnovcima i poželio uspjeh tokom srednjoškolskog obrazovanja, uz želju da nastave nizati dobre rezultate. Čestitku na postignutim uspjesima Načelnik Hozan uputio je i roditeljima i nastavnicima najboljih osnovaca.

Lejla Kasum i Merjema Redžić (2016/2017) i Emina Mešinović (2017/2018) učenice OŠ „Berta Kučara“, Dario Brizić, Mirko Budeš, Adi Hodžić, Nikolina Šimunović, Ena Burić i Iva Svalina ( 2016/2017) Tomislav Bagarić, Franciska Ladan, Ivana Perak, Vinko Brtan, Luka Jakešević i Ivan Lučić (2017/2018) učenici OŠ „13. rujan“, Karla Vidović i Ivona Jakovljević (2016/2017) učenice OŠ „Braća Jezerčić i Adelisa Arapović, Sara Hodžić, Enes Mecavica i Džejlana Nešust (2016/2017) OŠ „Jajce“ Kruščica učenici su generacija Jajačkih osnovnih škola.

U školskoj 2017/2018 godini OŠ „Braća Jezerčić“ i „Jajce“ Kruščica nisu imale učenika generacije jer u ovim školama nije bilo završnih razreda zbog kasnijeg uvuđenja devetogodišnjeg obrazovanja.

Općina Jajce, u proteklih pet godina, nagradila je uspjehe 93 najbolja osnovaca, učenika generacije, jajačkih osnovnih škola.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Jajački najbolji osnovci - učenici generacije u predhodne dvije školske godine