U posjeti đacima prvacima

prvacici201814Jajačkim prvačićima sretan početak u školi poželio je Načelnik Općine Jajce Edin Hozan koji je proteklih dana posjetio jajačke osnovne škole i razgovarao sa mališanima o  prvim utiscima u školi. Najmlađi školarci počastili su Načelnika Hozana prvim recitacijama i pjesmicama i sa mnogo znatiželje i radosti pričali su o svojoj školi, svom gradu, crtežima i zadaći. Pjevali su đaci prvaci, a u pjesmi im se pridružio i Načelnik.

Uz želje za mnogo dobrih ocjena Načelnik Općine Jajce Edin Hozan obradovao je školarce prigodnim poklonima. Općina Jajce pripremila je i ove godine malim školarcima paket školskog pribora za kolektivni rad sa učiteljicama i učiteljima u učionici.

U ovoj školskoj godini na području općine Jajce u prve razrede devetogodišnjeg obrazovanja upisano je 225 prvačića. Njih 75 nastavu  pohađa u OŠ „13. rujan”, 20 ih prva znanja stiče u OŠ „Braća Jezerčić” Divičani, 85 prvačića nastavu pohađa u OŠ „Berta Kučera”, a 45 u OŠ „Jajce“ Kruščica.

Općina Jajce je također obezbijedila školski pribor za djecu čiji roditelji nisu bili u mogućnosti isti kupiti, a obratili su se Općini Jajce za pomoć.

prvacici20181 prvacici201821

prvacici20183 prvacici20187