U posjeti Udruženju "Vodopad ljubavi"

vodopadljubavi9„Biti roditelj djece s poteškoćama je predivan, ispunjujući osjećaj koji od vas čini u isto vrijeme i najnježniju i najsnažniju osobu na svijetu!“, poruka je ovo roditelja „Vodopada ljubavi“ iz Jajce čije udruženje je posjetio Načelnik općine Jajce Edin Hozan.

U želji da ova mala, najdivnija, najiskrenija bića učine sretnim i nama pokažu koliko mnogo ljubavi mogu pružiti ova djeca, roditelji, prijatelji i volonteri pokrenuli su prošle godine inicijativu za ponovno okupljanje unutar udruženja koje će pomoći djeci s poteškoćama u razvoju u odrastanju. U martu ove godine formirano je udruženje „Vodopad ljubavi“, a Općina Jajce, privredni subjekti, javne ustanove, građani i ljudi dobre volje pružili su nesebičnu podršku u formiranju Udruženja.

Hamza, Luka, Ahmed, Ivona.....imaju najdivniji osmijeh i znaju pokazati kako sreća može biti i samo u jednom zagrljaju. Ne traže mnogo, traže da budu ravnopravni dio društva, zajednice, da osjete da nisu sami i da nam pokažu kako uz nas mogu biti korisni dio zajednice.

U želji da im pokažemo da nisu sami i da u radu Udruženja imaju podršku Općine Jajce „Vodopad ljubavi“ posjetio je ovih dana Načelnik Općine Jajce Edin Hozan i razgovarao sa roditeljima djece koja imaju određene poteškoće u razvoju, a potom se pridružio radu radionice i dao doprinos u izradi novogodišnjeg nakita. Svakako, mališani su bili oduševljeni slatkim poklonima koji su stigli iz Općine Jajce.

Načelnik Hozan obećao je podršku Udruženju i u narednom periodu, u okviru mogućnosti, ali i nadležnosti Općine Jajce. Također, ponudio je roditeljima i Udruženju pomoć pri razgovorima i kontaktima sa nadležnim kantonalnim institucijama kako bi se poboljšali i osigurali uslovi pod kojima ova djeca mogu ići u školu, imati stručnu medicinsku i pedagošku pomoć.

Općina Jajce podržala je projekat „Našoj djeci  - radionica za djecu i mlade s poteškoćama u razvoju“ koji je implementiralo Udruženje „Vodopad ljubavi“, te pomogla u sanaciji grijanja u prostorijama Udruženja.

vodopadljubavi1 vodopadljubavi2

vodopadljubavi4 vodopadljubavi6

vodopadljubavi8 vodopadljubavi10

vodopadljubavi11 vodopadljubavi12