Općina Jajce

Vijesti

Prevencija i zaštita žrtava nasilja u porodici

CZSR4Protekle sedmice u Jajcu je, u organizaciji Centra za socijalni rad Jajce, potpisan revidirani Protokol o međusobnoj saradnji u radu na prevenciji i zaštiti žrtava nasilja u obitelji/porodici za općinu Jajce, čime se općina Jajce svrstala u vrh općina koje su donijele ovakav Protokol. Potpisnici istog su institucije koje u svom djelovanju imaju najveće ingerencije za brigu i rad na prevenciji i zaštiti žrtava nasilja u porodici.

Ova ozbiljna problematika s kojom se suočavamo u zajednici vrlo često, zbog straha i stida žrtava nasilja ostaje ne prijavljena. Zato i ovim Protokolom se želi pomoći žrtvama ali i spriječiti potencijalno nasilje u porodici kroz edukaciju i razgovore sa djecom, mladima i odraslima. Protokol su potpisali: Općina Jajce, Općinski sud Jajce, Policijska uprava Jajce, Policijska stanica Jajce, JZU Dom zdravlja Jajce, Centar za socijalni rad Jajce i srednje i osnovne škole s područja Jajca. Svečanosti potpisivanja Protokola prisustvovao je i Zlatan Hrnjčić predstavnik Gender Centra F BiH.

CZSR1 CZSR2

CZSR3 CZSR5

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Prevencija i zaštita žrtava nasilja u porodici