Općina Jajce

U Jajcu potpisani ugovori o stipendiranju studenata Općine Jajce za školsku 2023/2024. godinu

1stipendije2024 13U Jajcu su danas potpisani Ugovori o stipendiranju studenta koji su po Konkursu Općine Jajce ostvarili pravo na stipendiju za školsku 2023/2024. godinu.  Ugovore o stipendiranju sa studentima potpisao je Načelnik Općine Jajce Edin Hozan.
 
Danas je potpisano 110 ugovora o stipendiranju u ukupnoj vrijednosti od 153.000 KM.
 
Općina Jajce već devetnaestu godinu izdvaja sredstva za stipendiranje dobrih i uspješnih studenata s područja općine Jajce. Do sada je za stipendiranje iz Budžeta Općine Jajce izdvojeno blizu 3 miliona KM i dodijeljeno gotovo 3000 stipendija.
 
Općina Jajce jedna je od rijetkih općina u BiH koja svojim stipendistima, po potpisivanju ugovora, uplati stipendiju u cjelokupnom iznosu koja je ranijih godina iznosila za 10 školskih mjeseci 1.000 KM.
 
Za školsku 2023/2024. godinu Odlukom o izmjenama i dopunama Odluke o kriterijima za dodjelu stipendija Općine Jajce povećane su mjesečne tranše stipendije za određene godine studija. Studentima prve godine visina stipendije ostaje ista 1.000 KM za 10 školskih mjeseci. Studentima druge, treće, četvrte i pete nezavršne godine studija bit će isplaćena stipendija u cjelokupnom iznosu od 1.500 KM, dok će studenti pete godine završnog ciklusa studija i šeste godine studija dobiti stipendiju u ukupnom iznosu od 2.000 KM za deset školskih mjeseci.
 
Uz iskrene čestitke stipendistima i roditeljima studenata, Načelnik Općine Jajce Edin Hozan naglasio je da je obrazovanje i sticanje znanja najvažnije:
 
Iz ovih razloga Općina Jajce želi pomoći vama i vašim porodicama, jer ulaganje u znanje je veoma važno. Sretni smo da se ovaj projekat iz godine u godinu provodi. Stipendija je svima dobro došla, ali ne bi trebala biti sama po sebi motiv za upis fakulteta. Ove godine smo odlučili da za određene godine studija povećamo stipendiju i mislim da će to ohrabriti sve vas da nastavite studirati. Čestitam svima vama, studentima na dobrim rezultatima, a posebno vašim roditeljima“, istakao je Načelnik Hozan na današnjoj svečanosti. 
 
Pravo na stipendiju u školskoj 2023/2024. godini ostvarilo je 110 studenta koji studiraju na jednom od državnih fakulteta na Univerzitetima u Bosni i Hercegovini, ali i izvan granica naše zemlje. Pravo na stipendiju po osnovu ocjena ostvarili su i učenici generacije, studenti prve godine, a Općina Jajce posebno je ponosna na studente koji kontinuirano, iz godine u godinu, ostvaruju visok prosjek ocjena među kojima su:   
 
I GODINA – UČENICI GENERACIJE: Amila Hrnjić student Fakulteta zdravstvenih studija-Laboratorijske tehnologije Univerziteta u Sarajevu, Hana Žužić studentica Medicinskog fakultet Univerziteta u Zenici, Emina Mecavica studentica Stomatološkog fakulteta Univerziteta u Sarajevu i Berina Nešust studentica Stomatološkog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
 
II GODINA: Tomislav Bagarić student Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Splitu sa prosjekom 4,36.
 
III GODINA: Nihada Žužo studentica Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Zenici sa  prosjekom 9,5, Dario Brizić student Fakulteta biotehnologije i razvoja lijekova Sveučilišta u Rijeci sa prosjekom ocjena 4,11 i Petra Spajić, Fakultet prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti Sveučilišta u Mostaru, prosjek 3,91.
 
IV GODINA: Anel Popaja student IV godine Prirodno-matematičkog fakulteta-smijer Informatika Univerziteta u Banja Luci,  prosjek 9,38 i Lejla Makić, Fakultet zdravstvenih studija Univerziteta u Sarajevu sa prosjekom 8,65. 
 
V GODINA: Marcela Bojčetić studentica V godine Medicinskog fakulteta Sveučilišta  u Mostaru, prosjek 4,25, Muhamed Hrnjić studen V godine Medicinskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu sa prosjekom 9,11 i Petra Radić studentica V godine Stomatološkog fakulteta Univerziteta u Sarajevu sa prosjekom 9,00
 
V GODINA – završna: Nela Blažević studetica završne godine Grafičkog fakulteta- odsijek Grafička tehnologija Sveučilišta u Zagrebu sa prosjekom gotovo čista petica, prosjek 4,9, Paulina Ladan studetica završne godine Grafičkog fakulteta- odsijek Grafička tehnologija Sveučilišta u Zagrebu prosjek 4,6 i Antonija Spajić studetica završne godine Filozofskog fakulteta –odsijek Novinarstvo Sveučilišta u Mostaru sa prosjekom 3,93.
 
Mladim Jajčanima, budućim ljekarima, inžinjerima, pravnicima, arhitektima, profesorima, ekonomistima, novinarima, sociolozima, nastavnicima…. želimo uspjeh u nastavku školovanja uz nadu da će se po završetku školovanja vratiti u svoj grad i stečeno znanje uložiti u razvoj svoje sredine.
 
1stipendije2024 3 1stipendije2024 1
 
1stipendije2024 17 1stipendije2024 5
 
1stipendije2024 6 1stipendije2024 7
 
1stipendije2024 8 1stipendije2024 9
 
1stipendije2024 10 1stipendije2024 12
 
1stipendije2024 13 1stipendije2024 14
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti U Jajcu potpisani ugovori o stipendiranju studenata Općine Jajce za školsku 2023/2024. godinu