Općina Jajce

Plan izlaganja Izvoda iz privremenog biračkog spiska za područje Općine Jajce za Lokalne izbore 2024. godine

izbori 2024Općinska izborna komisija Jajce obavještava birače da će se u periodu od 8.6.2024. godine  do 8.7.2024. godine, u skladu sa usvojenim Planom izlaganja izvoda iz privremenog biračkog spiska, na lokacijama utvrđenim navedenim Planom izvršiti izlaganje Izvoda iz privremenog biračkog spiska za područje Općine Jajce za Lokalne izbore 2024. godine.

Birači koji imaju status raseljenih lica imaju pravo da odrede ili promijene svoju biračku opciju podnošenjem zahtjeva Centru za birački spisak (zgrada Općine Jajce - matični ured) najkasnije 75 dana prije održavanja izbora, odnosno do 23.7.2024. godine.
 
Birači koji u periodu izlaganja izvoda iz privremenog biračkog spiska uoče nepravilnosti i pogrešne podatke imaju pravo zahtijevati njihovu ispravku ukoliko se radi o ispravci ličnih podataka. Zahtjev se podnosi organu nadležnom za vođenje podataka čija se ispravka zahtijeva.
 
Plan izlaganja Izvoda iz privremenog biračkog spiska preuzmite OVDJE
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Izbori 2024 Plan izlaganja Izvoda iz privremenog biračkog spiska za područje Općine Jajce za Lokalne izbore 2024. godine