Općina Jajce

Podnošenje zahtjeva za podršku po modelu ruralnog razvoja

1FMPOV obavijest ruralni razvoj 2023Na osnovu člana 18. Pravilnika o uslovima i načinu ostvarenja novčanih podrški po modelu ruralnog razvoja Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede  i šumarstva objavljuje OBAVIJEST o uslovima i rokovima za podnošenje zahtjeva za podršku po modelu ruralnog razvoja u 2023. godini. Predmet ove obavijesti je upoznavanje potencijalnih korisnika novčane podrške sa uslovima i rokovima za podnošenje zahtjeva za podršku po modelu ruralnog razvoja iz Programa novčanih podrški u poljoprivredi i ruralnom razvoju za 2023. godinu.

Iz Službe privrede Općine Jajce obavještavaju da je riječ o poljoprivrednim proizvođačima sa područja općine Jajce koji su u periodu od 1.8.2022. godine do 1.8.2023. godine kupili poljoprivrednu mehanizaciju i opremu, rasplodne junice (starosti od 14 do 26 mjeseci), podigli novi nasad voća minimalne vrijednosti 2.000 KM (fizička lica) i obrtnici i pravne osobe minimalne vrijednosti 4.000 KM, a radi se o povratu sredstava uloženih u ruralni razvoj.
 
Dodatne informacije možete dobiti u Općini Jajce – Ured 64.
 
Krajnji rok za podnošenje zahtjeva za podršku je 5.8.2023. godine, osim za ulaganja finansirana putem kreditne linije Razvojne banke Federacije BiH kada je krajnji rok 1.8.2024. godine. 
 
Obrasce potrebne za podnošenje zahtjeva možete preuzeti na linku OVDJE
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Javni pozivi Podnošenje zahtjeva za podršku po modelu ruralnog razvoja