Općina Jajce

O sagledavanju problema populacije pasa na dvodnevnoj radionici

cuke1Jajce, 21.11.2014. godine; Jajce je juče i danas domaćin druge UNDP/IFAW Radionice „Razvoj humane zajednice“ koja je nastavak aktivnosti na zajedničkom iznalaženju rješenja za humanu zajednicu – sagledavanje problema populacije pasa u općini Jajce. Radionicu organizuje UNDP BiH, a Općina Jajce je uvrštena u program pomoći UNDP-a i Međunarodnog fonda za dobrobit životinja. Rezultat radionice bit će akcijski plan za Jajce koji će biti human, efektivan i održiv na lokalnim resursima.

Forum za sigurnost građana Jajca, čije je formiranje podržao Razvojni program Ujedinjenih nacija u BiH (UNDP BiH), kao jedan od rizika za sigurnost građana u našoj općini, označio je i problem populacije pasa lutalica. Općina Jajce opredijelila se da rješenje ovog problema gradi na temelju zajedničkog angažmana svih onih kojih se ovaj problem tiče na bilo koji način na području općine Jajce. U radu radionice učestvuju, uz predstavnike UNDP-a Elzeminu Bojičić, Snježanu Bovan i Nađu Hasanović i predstavnici Međunarodnog fonda za dobrobit životinja Becky Brimley, programski savjetnik i James Pirnay, politički koordinator pri EU.

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Arhiva vijesti O sagledavanju problema populacije pasa na dvodnevnoj radionici